Przyjęcie do szpitala

Tryb Przyjęcia na Oddział Ginekologiczno-Położniczy

Przyjęcie nagłe – z powodów takich jak: jak poród, krwotok, ból, zanik ruchów płodu czy jakiekolwiek inne zaburzenia u kobiet w ciąży, pacjentka zawsze będzie przyjęta nawet bez skierowania.

Przyjęcie planowe – do operacji, do diagnostyki itp. termin należy uzgodnić telefonicznie z pielęgniarką oddziałową pod nr tel. (32) 317 44 29

Kiedy się zgłaszać – do przyjęć planowych prosimy zgłaszać się na czczo – najlepiej między godziną 7.00 – 9.00 (dzięki temu będzie możliwe wykonanie niezbędnych badań laboratoryjnych.

Gdzie się zgłosićnależy zgłosić się do Izby Przyjęć Ginekologiczno-Położniczej która mieści się na parterze, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 14.35 lub bezpośrednio na Oddział (III piętro).

UWAGA : wszystkie pacjentki ciężarne do porodu i w sytuacjach zagrożenia ciąży – przyjmujemy bez skierowania.

Prosimy o zapoznanie się z niniejszą informacją dotyczącą pobytu i przyjęcia do szpitala.

Informacja dla pacjentek przyjmowanych do Oddziału Ginekologii

Pacjentki przyjmowane do oddziału w trybie jednodniowym:

 1. Prosimy o zgłoszenie się do Izby Przyjęć w godzinach 7.00 – 9.00 na czczo (bez jedzenia i picia).
 2. Prosimy mieć ze sobą: dowód osobisty, skierowanie do szpitala, NIP zakładu pracy oraz dokumentację medyczną dotychczasowego leczenia.
 3. Panie przyjmujące leki przewlekle (np. leki obniżające ciśnienie krwi) powinny je zażyć wcześnie rano popijając mała ilością wody.
 4. W Izbie Przyjęć będzie złożona dokumentacja medyczna, pobrana krew, a następnie pacjentka będzie przekazana do oddziału ginekologii.
 5. Pacjentki proszone są o zabranie ze sobą: miękkiego obuwia, koszulki, szlafroka, przyborów toaletowych.
 6. Ostateczna kwalifikacja do zabiegu odbywa się w oddziale ginekologii (wcześniej wykonywane jest USG).
 7. Zabieg wykonywany jest na bloku operacyjnym.
 8. Pacjentki są wypisywane do domu około 5-6 godzin po zabiegu.
 9. Kartę informacyjną łącznie z drukiem L4 odbiera się w sekretariacie medycznym (tj. 2 piętro budynku szpitala obok RTG od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 13.30 nr telefonu (32) 317 44 20.
 10. Po odebraniu wyniku badania histopatologicznego należy udać się na konsultację do lekarza prowadzącego.
 11. Informacje o stanie zdrowia udzielane są osobom upoważnionym przez ordynatora oddziału lub lekarzy asystentów.

Pacjentki przyjmowane do planowanego zabiegu operacyjnego.

12. Prosimy Panie o zgłaszanie się do Izby Przyjęć w uprzednio uzgodnionym terminie w godzinach 8.30 – 9.30 na czczo (bez jedzenia i picia).

13. Zalecamy okazanie przy przyjęciu:

  • oryginalnego wyniku grupy krwi, RTG klatki piersiowej (jeżeli było wykonane w ciągu ostatnich 6 miesięcy) oraz mocz poranny w pojemniku jednorazowym.
  • Pacjentki z nadczynnością lub niedoczynnością tarczycy proszone są o dostarczenie aktualnych wyników poziomu hormonów tarczycy.
  • Pacjentki z guzami jajników muszą mieć aktualny wynik Ca 125.
  • Każda pacjentka przed planowanym zabiegiem operacyjnym powinna przejść szczepienie przeciwko wirusowemu zapalenie wątroby.
  • W przypadku braku szczepień zabieg operacyjny jest możliwy wyłącznie po podpisaniu wymaganego oświadczenia ( nie dotyczy nagłych operacji w przypadku ratowania życia).

14. Wymagania określone w punktach 2-5 dotyczą również pacjentek przyjmowanych do zabiegu operacyjnego.

15. Ostateczna kwalifikacja dotycząca rodzaju i zakresu zabiegu operacyjnego odbywa się w oddziale. Pacjentka otrzymuje od ordynatora oddziału szczegółowe informacje o wskazaniach do operacji, korzyściach i możliwych powikłaniach oraz podpisuje zgodę na zabieg operacyjny.

16. W dniu poprzedzającym zabieg operacyjny pacjentka jest konsultowana przez lekarza anestezjologa i kwalifikowana do odpowiedniego znieczulenia.

WIZYTY lekarskie w oddziale ginekologicznym odbywają się codziennie w godzinach 8.30 – 10.00 oraz 18.00-19.00 (w tym czasie prosimy o obecność na Sali).

INFORMACJE DODATKOWE

– Uprzejmie prosimy o nie zabieranie ze sobą do szpitala rzeczy wartościowych (typu biżuteria) oraz zabezpieczenie wartościowych przedmiotów.

–  Na terenie szpitala obowiązuje całkowity zakaz palenia.

–  Istnieje możliwość zamówienia cateringu.

– W sprawach indywidualnych prosimy o kontakt z Panią Martą Styrkowicz Oddziałową Oddziału Położniczo Ginekologicznego.